Jdi na obsah Jdi na menu
 


PostavaPopis

Albus Brumbál
Dříve učil hodiny přeměňování později byl ředitel Bradavic. Byl považován za největšího kouzelníka moderní doby, ale zrada Severuse Snapea zavinila jeho smrt.Brumbál obzvlášť proslul svým vítězstvím nad zlým černokněžníkem Grindewaldem v roce 1945, objevem dvanácti způsobů použití dračí krve a svými pracemi o alchymii, jež napsal se svým přítelem Nicholasem Flamelem.Profesor Brumbál měl rád komorní hudbu a koulení deseti kuželkami.Nosil půlměsícové brýle a pečoval o fénixe Fawkexe.Ocasní pero tohoto fénixe má v hůlce Harry a lord Voldemort. Brumbál již nežije, zabil ho SNAPE.

Arthur Weasley
Vedoucí odboru proti falešným ochranným pomůckám.
BaneKentaur ze Zapovězeného lesa.
Buclatá dámaNa portrétu je zakreslena v růžových šatech. Střeží vchod do nebelvírské společenské místnosti.Pokud jí řeknete správné heslo, vykloní se dopředu a umožní vám vstup kulatým otvorem dovnitř.
profesor BinnsDuch, jediný v učitelském sboru. Jednou usnul ve sborovně a když ráno vstal, své tělo tam nechal. Skoro všichni žáci si myslí, že si ani nevšimnul, že je duch.Vyučuje dějiny čar a kouzel.
Horácio KřiklanNynější ředitel koleje Zmijozel a taktéž učitel lektvarů.
Thomas DeanChlapec, který bydlí s Harrym v ložnici. Fandí West Hamu a umí hezky kreslit.

Petunie, Vernon a Dudley Dursleyovi
Nejhorší mudlové, jaké můžete vidět.Bydlí v Zobí ulici číslo čtyři v Surrey.Nenávidí vše nenormální, takže tím pádem i Harryho, kterého zanedbávají ve prospěch svého rozmazleného synáčka Dudleyho.Harry u nich bydlí od svého 1. roku když mu lord Voldemort zavraždil rodiče, jsou to jediní příbuzní (kromě Harryho kmotra Siriuse, který již také nežije) Lily Potterová byla sestra Petunie.
paní FiggováPotřešťená stará dáma, která je čarodějka (ale nikdy o tom Harrymu neřekla řekne mu to až mu bude 15let tedy v 5.díle) každý rok hlídala Harryho na Dudleyho narozeniny, který jel s rodiči do zábavních parků, zoologické zahrady atd.Celý její dům páchne zelím a je posedlá svými kočkami - vždy nutí Harryho si prohlédnout všechny jejich fotky.

Argus Filch
Zastává funkci bradavického školníka. Společnici mu tvoří kočka paní Norrisová. Filch zná skoro všechny tajné chodby na hradě, takže je u vás dřive, než stačíte říct švec. Podporuje tělesné tresty(např. věšení za kotníky apod. - stále má naleštěné okovy) a svádí boj s Protivou, kterého se marně snaží chytit.Je to moták (kouzelník, který neumí čarovat)

Kornelius Popletal
Bývalý mimistr kouzel.Denně posílal k Brumbálovi hejna sov a žádal ho o radu.
FirenzeKentaur ze Zapovězeného lesa, zachránil Harrymu život před zakuklencem(Quirellem), který sál v lese krev jednorožci.
Nicolas FlamelVelký alchymista, jako jediný doposud vytvořil Kámen mudrců (všechen kov mění ve zlato a vytváří elixír života), který byl uložen v bance u Gringottových, poté v Bradavicích.Zde ho hlídali nástrahy profesorů (Prýtové,Kratiknota,McGonagallové,Snapea, Quirella a Brumbála) a Chloupek(tříhlavý pes od Hagrida).Kámen mudrců však musel být zničen, aby se nedostal do rukou lorda Voldemorta.Nicholasovi je 665 let a jeho ženě Perenelle 658 a žijí spokojeně v Devonu.

Hermiona Grangerová
Je to "šprtka" -zná všechny knihy nazpaměť.Je to nejlepší kamarádka Harryho a Rona. Je velmi chytrá a hezká.Viktor Krum, se do ni zamiloval seznámil se s ní při kouzelnickém turnaji tří škol. Její rodiče jsou oba mudlovští zubaři.
GriphookSkřet z Gringottovy kouzelnické banky.

Rubeus Hagrid
Pracuje jako klíčník a šafář v Bradavicích. Není člověk, ale poloobr(není však zlý, ale dobrosrdečný) - jeho matka byla obryně a jeho otec člověk. Studoval taky v Bradavicích , ale ve třetím ročníku mu rozlomili hůlku a vyloučili ho Brumbál se za něj přimluvil a on zde zůstal jako hajný.Je velmi dobrý přítel Harryho, Rona a Hermiony. Jeho největší záliba je chov velkých a nebezpečných zvířat.

Hedvika
Harryho sněžná sova, dostal ji od Hagrida k jedenáctým narozeninám.
madame HoochováMá krátké šedé vlasy a jestřábí oči. Vyučuje hodiny létání a je rozhodčí u famfrpálových zápasů v Bradavicích.
ChloupekHagridův trojhlavý pes, který hlídal vchod ke Kameni mudrců.Hagrid ho koupil od jednoho chlápka z Řecka.
Lee JordanDobrý přítel Freda a George Weasleových.Pod dohledem prof. McGonagallové komentuje famfrpálové zápasy.
Dedalus KopálBývalý ministr kouzel a velký packal.
profesor KratiknotUčí kouzelné formule a je ředitelem Havraspáru. Je malý a vychrtlý, při svých hodinách si musí stoupat na hromadu knih, aby viděl přes svůj stůl.
Krvavý baronJe duch zmijozelské koleje a jediný ještě něco svede s Protivou.Má vytřeštěné oči a oděv potříštěný stříbrnou krví.
Neville LongbottomVeliký smolař a zamopětlivec s kulatým obličejem. Nejhůře mu jdou lektvary, ale napravuje to v bylinkářstvím, ve kterém opravdu prospívá.Má žabáka Trevora (dárek od prastrýce Algia), ten mu ale věčně utíká.

Draco Malfoy
Je blonďatý a nafoukaný , který věčně uráží Rona, Hermionu a Nevilla.Patří do Zmijozelu spolu s jeho "osobní stráží" Crabbem a Goylem. Post chytače v kolejnim družstvu si vysloužil (spíš koupil) tím , že jeho otec (Lucius Malfoy) daroval všem zmijozelským hráčům tehdy nová košťata Nimbus 2001.Nakonec se přidal ke smrtijedům a měl zabít Brumbála, nakonec to ale nedokázal míst toho to udělal Snape.
Madame MalkinováUsměvavá baculatá čarodějka, která vlasní obchod "Hábity pro každou příležitost" na Příčné ulici.

Minerva McGonagallová
Má tři důležité funkce: vyučuje přeměňování, je ředitelem Nebelvírské koleje a zástupkyně ředitele. Je hodně přísná a chytrá, není dobré se s ní dostat do sporu (říkal si Harry, když ji viděl poprvé a měl pravdu).

rytíř Nicholas de Mimsy-Porpington
(Skoro bezhlavý Nick)
Je duch Nebelvírské koleje, je už 400 let po smrti.Kat ho sekl několikrát tupou sekerou, hlava mu zůstala viset na půl palci masa a šlach.
pan OllivanderJeho rodina (včetně jeho) prodává kouzelnické hůlky na Příčné ulici již několik století(od roku 382 př.Kr.).
madame Irma Pinceováknihovnice v bradavické knihovně
Piers PolkissJe to Dudleyho nejlepší kamarád. Má vychrtlou postavu a krysí tvář. Obvykle drží jiným ruce za zády, zatímco je Dudley mlátí.
madame Poppy PomfreyováVelice schopná bradavická ošetřovatelka

Lili a James Potterovi
Jsou rodiči Harryho Pottera.Zabil je nejhorší černokněžník všech dob lord Voldemort kletbou Avada Kedavra, tu také použil na Harryho když mu byl jeden rok. Oba jeho rodiče studovali v Bradavicích a stali se primusem a primuskou.
ProtivaJe bradavický duch. Vlastně skoro ani duch není. Dokazuje to to, že není průhledný. Libuje si v kanadských žertících a obtěžování všech studentů a učitelů včetně školníka Filche, který s ním vede neustálou válku.Jediný, kdo s nim ještě něco zmůže, je Krvavý baron.

profesorka Prýtová
Malá, obtlustlá čarodějka.Vyučuje bylinkářství v Bradavicích ve kterém je profesionálka.
profesor QuirellUčil obranu proti černé magii v Bradavicích, bál se upírů a koktal.Své tělo sdílel s lordem Voldemortem. Ten ho opustil a tím ho zabil, když nedokázal ve sklepení Bradavic přemoct Harryho.
Remus LupinJe to vlkodlak, ale je "na té dobré straně".
RonanKentaur ze Zapovězeného lesa.
Rufus BrousekNynější ministr kouzel.

Severus Snape
Bývalý ředitel zmijozelské koleje s mastnými vlasy, hákovitým nosem a nažloutlou pletí.Ze všeho nejvíc nesnáší Harryho, ale i všechny ostatní, kromě zmijozelských, kterým nadržuje. Je to smrtijed i když si Brumbál myslel, že již ne(Brumbál si myslel, že je Snape proti Voldemortovi, a to ho nakonec stálo život).
TesákHagridův pes cvičený na černou zvěř, je ale zbabělec.
Bill & Charlie WeasleyoviCharlie pracuje s draky.
Bill pracuje jako odeklínač pro kouzelnickou banku.
Fred & George WeasleyoviOba mají zrzavé vlasy jako celá jejich rodina a jsou skoro k nerozeznání.Hráli oba jako odrážeči v kolejním mužstvu. Otevřeli obchod s žertovnými předměty(v 5.díle) a teď prodávají kouzelnické žertovné předměty na Příčné ulici.
Molly WeasleyováMenší buclatá dáma v domácnosti, obdivovatelka Zlatoslava Lockharta.
Percy WeasleyByl nebelvírským prefektem, myslí si, že je víc než všichni ostatní.Je posedlý svou prací na ministerstvu kouzel, kde dělá zapisovatele.(nejraději by ani nechodil domů :) ).
Ronald WeasleyNejmladší ze šesti bratrů (ještě má mladší sestru Ginny) a nejlepší kamarád Harryho.Má velice zrzavé vlasy a pečuje o sovu Papušík, kterou dostal od Siriuse Blacka.Pochází z velmi staré a chudé kouzelnické rodiny.
Oliver WoodByl kapitánem a brankářem nebelvírského famfrpálového družstva.
Sirius BlackHarryho kmotr.Umřel rukou Belatrix Lestrangeové.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Snape je dobrý!

(Lucie, 31. 5. 2015 13:42)

Tak jako mnoho lidí musím podotknout, že Snape byl hodný a byl na Brumbálově straně. Brumbál umíral, protože byl postižen kletbou, která ho postupně zabíjela, a tak toho využila a se Snapem se domluvil, že ho Snape zabije, čímž prohloubí Voldemordovu důvěru. Snape si naopak zaslouží obdiv, že dokázal vyhovět tak těžkému přání a zabít svého přítele (pokud se to tak dá říci) a spojence.
Kdo četl sedmí díl, tak jistě ví, co mám na mysli.

Blbosť

(Alexandra, 20. 1. 2015 15:49)

čo to tu akože píšeš o severusovy. on vôbec nebol zradca. práve naopak. aj podľa harryho to bol ten najstatočnejší človek akého poznal ( dokonca po ňom pomenoval aj svojho syna : ALBUS SEVERUS POTTER). a bol jediný komu sa podarilo celé tie roky klamať voldemortovy ktorý si to vôbec nevšimol. A Brumbála zabil preto lebo Brumbál to od neho chcel. Rozmýšlaj nad tým čo píšeš kým to napíšeš. oKREM TOHO ON CELí TEN čAS hARRYHO CHRáNIL A POMáHAL MU. ( šKODA žE TO HARRY ZISTIL Aý KEť BOLO PO VšEDKOM) A bol najlepším priatelom jeho mamy ktorú dokonca milovaL. A ak ťa zaujíma prečo bol stále k Harrymu taký drzý a neznášal ho tak si pozri na stránke harry potter postavy.cz nejaké informácie o snapeovy a zistíš aké to mal v živote ťažké. INáč CELá TáTO STRáNKA JE NANIč.

vím kdo zabil tobyho v relikvii smrti 1

(toby, 17. 9. 2011 10:22)

tobyho zabila belatrix

Re: vím kdo zabil tobyho v relikvii smrti 1

(joxs, 30. 3. 2013 20:48)

Dobbyho

blbosti

(profesionalny znalec HP, 23. 11. 2011 19:47)

snape a dumbledore to mely dohodnute idiote! precti si 7 a uvidis. a sirius nezemrel rukou bellatrix! kouzlo odrazil ale zapotacel se a propadl cez oblouk smrti. a nemate tu smrtijedy. kdyz o Hp nic nevis tak nedelej stranku demente


kravina

(harry potter, 26. 7. 2010 21:46)

prečti si relikvii smrti tam píšou že snape zabil brumbála proto že ho tim pověřil brumbál že umíral kvůli té ruce ty demente

Re: kravina

(luboš, 1. 10. 2011 18:25)

ty si dement zabil ho proto ze to mel domluvený

........

(Marki, 2. 12. 2010 17:34)

vy tu nemate Bellatrix..:( takovej shit zrovna tak užasna postava ..!

Re: ........

(luboš, 1. 10. 2011 18:22)

taková svině

snape neni zrádce

(jarda, 17. 9. 2011 10:30)

víte že snape neni zrádce? ne? no to je asi tim že jste neviděli relivii smrti část druhou na konci. voldemort nařídí svému hadovi jménem nagini aby ho zabil a pak tam příjde harry a snape ho požádá aby si od něj vzal jeho slzy a vzal je k myslánce (myslánku lze vidět v 4 dílu ohnivý pohár) a v myslánce se ukáže že brumbál řekl snaeovi že voldemort nařídil malfoyovi aby ho zabil tak brumbál řekl snapeovi aby ho zabil. takže snape neni zrádce

Re: snape neni zrádce

(luboš, 1. 10. 2011 18:20)

jjj ja vym meli to domluvené

brumbal

(tonik, 11. 7. 2011 22:41)

jak dostal brumbal bezovou hulku?

Harry

(Marv, 10. 1. 2011 16:46)

Vážně tu nemáte belatrix.....Nevím jestli jsi sám pochopil pointu a účel Snape: byl ,,Trojí agent"
Pro voldemorta dělal Že je zlí a sleduje Albuse Brumbála. Dával mu informace a td. Ale ve skutečnosti dělal pro Brumbála pro kterého vyzvídal u vi víte koho =) takže konečná verze ení !!!byl ze všech nejhodnější!!
A musel zabít brumbála který by kvůli te růce o život stejně za chvíli přišel. A ja brumbál řekl na astronomické věži cituji : ,,Severusi PROSÍM" tak prosil aby ho zabil jak ste mohli zjistit po přečtení 7 dílu (harry potter a Relikvie smrti) a spojit si to mezi jejich rozhovorem tentýš večer co harry s brumbálem odletěli ...to jak harry poslouchal jejich rozhovor.....,,Nikdy váš geniální mozek nenapadlo že to ho mám taky dost?" , ,,Slíbil jste to" .....slíbil to že pomůže tomu malfojovi (neporušitelný slib) tata a to je konec doufám že jste to pochopily

harry potter

(libunka, 29. 12. 2010 13:34)

proste super lidicky fakt nej

rychle

(ojun ojinbjg, 18. 12. 2010 17:32)

jak se menuje ta blbka co zabije Dobyho v relikvii smrti
Plsik rychle mam to mit do skoly
a nechce se mi to hledat

Severus snape

(Mika, 9. 12. 2010 6:58)

Taky bych si nedokazala predstavit jineho herce nez Alana Rickmana coby Snapea.Opravdu Snape je kus kus.A jako prvni o te kletbe mezi Voldym a Harrym rekl to Snape sice Voldemortovi,kdyz se to dozvedel od Trewlanovy nebo tak nejak,ale kdyz se Snape dozvedel,ze se to tyka i Lily,se vsim se sveril Brumbalovi,jenze na napravy bylo uz pozde.Harryho rodice byly uz mrtvy.Tak presel Snape k Brumbalovi,ale byl zaroven u pana zla,aby ten se nic nedozvedel.Byl to sice borec v knize(Snape),ale je to jen kniha a film a klam.Ale Rickman je skutecny,tak proto jsem tak trochu fanda H.P.

Snape severus

(Mika, 7. 12. 2010 19:10)

Snape nezradil!Byly na tom domluveny s Brumbalem.Snape nemel zadny kamarady,krome Lily.Toho stvalo,tak se pridal k Voldemortovi.nakonec od nej snape odesel,jeste nez Voldemort padl,protoze nechtel nadale zabijet,vlastne ho to ani nebavilo.To Rowling udelala schvalne odhaleni az v 7 dile.

....

(Hannah, 10. 11. 2010 10:41)

jj v sedmičce to je, nezradil ho Snape
a šestý díl vyšel v prosinci 2005

7.dil

(suva korf, 14. 8. 2009 15:53)

Přečti si Sedmičku ty demente

6dil

(matess, 10. 3. 2009 17:39)

lidi nevite nekdo kdy vyjde cesky 6 dil harryho pottera a kde by se dala sehnat hulka