Jdi na obsah Jdi na menu
 


Chyby ve filmu

1. 1. 2008

1.) [logické chyby] Když Harry vchází do tajemné komnaty, dveře se za ním zavřou. Jak se tam ale dosta Fenix? Že by uměl hadí jazyk?

2.) [viditelné vybavení/štáb] Když Harry píše do deníku Toma Raddlea, je tam detail Harryho, a koho nevidět v mladíkových brýlích? Pana kameramana a slečnu asistentku.

3.) [logické chyby] Všimněte si, že když v Příčné ulici Hermiona opraví Harrymu brýle kouzlem Okulus Reparo, tak ty se jen jakoby spojí dohromady a vyjde z nich trochu "dýmu", zatímco co v prvním dílu když Hermiona ve vlaku opravila Harrymu brýle tím stejným kouzlem, tak vypadalo úplně jinak - po vyslovení se přes brýle jakoby přelepila náplast (s patřičným zvukem) a potom hned zmizela a brýle byly opravené. Že by za rok kouzlo fungovalo jinak?

4.) [úmyslné chyby] Když Harry porazí Baziliška, tak je jeho meč ušpiněný od krve až skoro k jílci (tam kde se ten meč drží), ale v další scéně je meč zakrvavený jen asi do dvou třetin, tak aby bylo vidět jméno Cedrika Nebelvíra, které je vyryto do meče.

5.) [logické chyby] Když jde Harry od učitele obrany proti černé magii, slyší za zdí (v potrubí) baziliška, jak říká něco v tom smyslu "zabiju tě". Slyší to v lidském jazyce. Na soubojnickém klubu však s tím hadem mluví a my slyšíme jen hadí jazyk. Neměli bychom v obou případech slyšet stejnou řeč?

6.) [posloupnost] Jakmile vrba jednou ze svých větví projde předním i zadním sklem, tak je na obou takové kolečko na důkaz narážky, jenže jakmile auto padá dolů po stromě a dále na "volný plac", tak si všiměte, že přední sklo nemá to "kolečko" , co udělala větev. To je velmi zajímávé, že by se tak rychle - pomocí nějakého neviditelného kouzla opravilo??

7.) [posloupnost] Když Harryho a Rona vyhodí z auta, tak auto směřuje k zakázanému lesu a má otevřený kufr. Když však do toho lesa vjedou, tak je kurf zavřený.

8.) [logické chyby] Když se učitelé schromaždí před dalším vzkazem od dědice, tak je předtím McGonagolová svolala rozhlasem. Ale v Bradavicích přece nefungují elektrické přístroje.

9.) [ostatní] Hermiona zpraví Harrymu na Příčné ulici brýle, což by ale nemohla, protože žáci nemají dovoleno mimo školu používat kouzla.

10.) [logické chyby] Když je Harry na ošetřovně s vykostěnou rukou, tak za ním přijde Doby. Jenže je to někdy v noci a Doby by se musel přemístit, protože cesta vlakem trvá skoro celý den a Doby vlakem jet nemohl. Pochybuji, že má koště, takže musel jít jedině pěšky. Kdyby šel pěšky, tak by to taky nestihl, takže se musel přemístit, stejně jako cestou zpět. Jenže v Bradavicích se nedá přemisťovat. Jak to tedy stihl?

Poznámka: Vyjádření uživatele lejtkamr: Blízko Bradavic je vesnice Prasinky, mohl se přemístit tam nebo klidně ještě blíž k hradu a dojít zbytek cesty pěšky.

11.) [logické chyby] Harry se po vypití mnoholičného lektvaru promění v Goyla a Ron v Crabba a jdou vyslýchat Malfoye. Ve sklepení Malfoye potkají a Malfoy se zeptá Harryho-Goyla: "Proč máš brýle?"
"Na čtení" odpoví Harry. "Na čtení? Ty umíš číst ??" Zeptá se neznale Malfoy a pak se otočí a Harry si sundá brýle. To ale nedává smysl!
1. Malfoy zná Goyla natolik, že musí vědět že umí číst.
2. V Bradavicích se používají učebnice, každý tedy musí umět číst.
3. Harry po proměně v Goyla určitě brýle nepotřebuje.
A za 4. v knize si Harry sundá brýle hned po proměně! Docela nelogická a zbytečná scéna...

Poznámka: Vyjádření uživatele Kacius: Malfoy to řekl jen ze srandy("Ty umíš číst?"). Šlo to poznat z tónu v hlase.

12.) [ostatní] Ve scéně, kdy přijede Ron se svými bratry zachránit Harryho, připne Ron k mříži lano, aby ji mohl strhnout. Když se mu to ale podaří, nechybí jen mříž, ale celé okno.

13.) [posloupnost] Když se Harrymu a Ronovi nepodaří projít na nástupiště a narazí vozíky do zdi, tak se klec s Hedvikou otevře. V dalším záběru, kdy se oba teprve zvedají, je klec už zase zavřená.

14.) [logické chyby] Při první hodině bylinkářství si všichni nasadí klapky, aby je mandragoří křik neomráčil. Jak ale mohli profesorku Prýtovou přes ty klapky na uších slyšet, jak se jich ptá na Longbottoma?

15.) [logické chyby] Když se Ufňukaná Uršula naštve na kluky, tak odletí a skočí do záchodu. Jelikož je duch, tak jaktože vystříkla voda?

16.) [posloupnost] Když Harry leží na ošetřovně a vyruší ho Dobby, má ruce v pořádku. Krádce poté mu ukáže obvázané ruce. Za chvíli obvazy na sobě nemá a až na konci scény je má zase na rukách.

17.) [faktické chyby] Ve filmu zkameněl i duch. Tak jak mu dají oživovací elixír, když nemůže pít ani jíst?

18.) [logické chyby] Ubrečená Uršula neměla zemřít, protože má brýle měla jenom zkamenět.

19.) [ostatní] Všimli jste si, že Bazilišek má slabě upevněné zuby? Když ho Potter probodne mečem, Bazilišek ho zraní svým zubem, který mu ale zůstane zabodnutý v Harryho ruce.

20.) [ostatní] Když je Harry v domě Weaslyových poprvé, tak se dívá na speciální hodiny a potom se podívá na jehlice co sami štrikují, tak si všimněte, že na krbu není Hop-Šup prášek.

21.) [ostatní] Když Harry poprvé vejde do domu Weasleyových, tak kouká na hodiny, (ty co ukazují kde je jednotlivý člen rodiny Weasleyových), tak ty ukazují, že pan Weasley, Ginny, pani Weaslyová jsou v zahradě, i když pan Weasley po několika záběrech přijde domů z práce a Ginny přichází ze svého pokoje.

22.) [ostatní] Když Harry zabije baziliška a je raněn, tak Tom Radle řekne, že mu do konce života chybí jen jedna minuta, ale ve skutečnosti to mnohem víc.

23.) [posloupnost] Když Harry po skončení zápasu přistane na zemi,pravou ruku má skrčenou, protože ji má zlomenou a bolí ho. Když na něj ale znovu začne útočit zákeřný potlouk, opírá se o ni jakoby se nic nestalo a pak ji má zase zlomenou a bolavou.

24.) [ostatní] Toto není přímo chyba. Harry přece má brýle takže pohled na baziliška ho určiě nezabije, není-li to pravda?

Poznámka: I když zkamenělý Harry Potter by asi taky nikomu nepomohl.

25.) [posloupnost] Automobil Ford Anglia má po střetu s Vrbou mlátičkou rozbitá okna (na předních dveřích), ale v záběru v údolí plného pavouků jsou okna opět zpět.

26.) [posloupnost] Když Dobby řekne Harrymu na ošetřovně, že se skřítkami zacházeli jako s chátrou a potom řekne, že s ním tak zacházejí pořád a rozbrečí se. Správně by se měl ale potrestat, protože řekl něco špatného o své rodině.

27.) [posloupnost] Když bazilišek pronásleduje Harryho v chodbách, tak Harry zaběhne do jedné chodby, kde jsou mříže. Když se na ně pořádně podíváte, neuvidíte na nich žádnou vadu. Ale když je potom záběr, jak se bazilišek blíží k Harrymu, tak jsou mříže v levém rohu prasklé a část jich chybí.

28.) [posloupnost] Téměř na konci filmu, když Harry hovoří s Brumbálem, tak sledujte knihy pod kouzelným klouboukem. V jednom záběru jsou vidět 2, ale z jiného úhlu jsou pod klouboukem 3 knihy.

29.) [posloupnost] Na začátku filmu, když k Harrymu do pokoje přijde Dobby, tak sledujte nástěnku a vlajku. Mezera mezi nimi se mění, takže to znaméná, že nástěnka nebo vlajka mění svou pozici.

31.) [posloupnost] Uprostřed filmu založí Lockhart klub kouzelnicných soubojů, potom spolu bojují Malfoi a Harry. Malfoi dostane zásah a má rozhozený účes v dalším záběru má vlasy zase nagelované a ulízané! Že by u sebe nosil hřeben a gel?

32.) [posloupnost] Když Harry vypadne z auta, za sedadlem jsou 2 balíky. V dalším záběru jsou 4 a nakonec žádný.

33.) [ostatní] Když Ron odjíždí od Vrby Mlátičky, nejsou vidět žádné rýhy od kol auta. Jinak tomu je ale po "vyflusnutí", když auto rýhy udělá. Toto je ovšem docela sporné.

34.) [posloupnost] Na samém začátku filmu je vidět Hedvika na skříni naproti posteli. Když ale Dobby mlátí hlavou do té samé skříně, Hedvika se ještě v pár záběrech objeví, pak ale ze skříně zmizí!!!

35.) [logické chyby] Ve skleníku rozdá Prýtová klapky na uši. Všichni si je nasadí, aby neslyšeli jekot mandragor. Že by ale klapky nefungovaly na hlas profesorky Prýtové??!!!

36.) [posloupnost] V krucáncích a kaňourech Malfoy pokládá knihy do Ginnyna kotlíku hned dvakrát. Nestačilo by to jednou?

37.) [ostatní] Všichni si určitě pamatujete 1. díl, kdy se novým bradavickým studentům dával na hlavu Moudrý klobouk. Jedna malá zrzka, Susan Bonnesová, byla přiřazena do Mrzimoru. Ve druhé díle se ale objevuje často po boku Hermiony na hodinách Nebelvíru a Zmijozelu (například při přesazování mandragor nebo při 1. hodině Zlatoslava Lockharta.

38.) [logické chyby] V každém záběru z auta během letu je jasně patrné, že okna na dveřích jsou vyrobena z bezpečnostního skla (jsou označena vyleptanými značkami). Bezpečnostní skla v takto starém autě?

Poznámka: Gendarme: Velká Británie je zemí s velkou automobilovou historii a proto jsou u nich stará auta v dost velké oblibě a třeba zrovna na vůz Ford Anglia, ale i na jiné (Jaguar a spol.) se vyrábějí nové náhradní díly tak proč né i skla. Díly vyrábí menší soukromé firmy. A jenom na závěr Ford Anglia se vyráběl v letech 1959 - 1968.

39.) [ostatní] Po celou dobu filmu, když jsou Harry a Ron vidět celí, Ron je podstatně vyšší než Harry. Při každém přiblížení jsou oba chlapci stejné výšky, nebo je Harry dokonce o kousek vyšší.

40.) [posloupnost] V Tajemné komnatě se skvrna na Harryho límci neustále mění.

41.) [posloupnost] Ve chvíli, kdy Harry probodne Baziliška a ten se svíjí a točí po Komnatě, než padne, v pozadí je vidět Ginny ležící na zemi, ale Tom Riddle není k nalezení. V dalším záběru stojí přímo vedle Ginny. Šikovný chlapík.

42.) [logické chyby] Když Harry vypadne z letícího auta, můžeme zahlédnout pár balíčků jen kousek za sedadlem spolujezdce. Jak to, že žádný z nich nevypadl?

43.) [posloupnost] Během scény, kde Harry a Ron hledají Bradavický Expres, je vidět, že most je poměrně krátký. Když se ale Harry houpe na dveřích auta, vidíte vlak jet stále po tom samém mostě, i když by mu jeho přejezd neměl trvat déle ne? 4 - 5 sekund.

44.) [posloupnost] Harry je v Tajemné komnatě škrábnutý na levé straně tváře. Tyto škrábance mizí v době, kdy mluví s Brumbálem a osvobozuje Dobbyho.

45.) [logické chyby] Ve scéně s Brumbálem a Harrym, po zkamenění Justina a Sira Nicolase, přiřítí se Hagrid s kohoutkem v ruce a vykřikuje, že Harry to určitě neudělal. Tato scéna by dávala smysl jen v případě, že by Hagrid potkal Harryho v hale těsně před útokem, stejně jako v knize.

46.) [ostatní] Když zpráva o tom, že Ginny Weasleyová byla unesena do Komnaty, profesorka McGonagalová vstoupí do Nebelvírské společenské místnosti, rozvine pergamen a přečte dvě nová školní pravidla. Když se podíváte blíže na pergamen, který drží, uvidíte, že na něm je napsáno zhruba 6 - 7 krátkých řádků textu. Nemám pocit, že profesorka McGonagalová skutečně přečetla všechno, co chtěla.

47.) [logické chyby] V Harryho fotoalbu od Hagrida je obrázek Rona, Hermiony a jeho, který měl být vyfocený před rokem. Ale podle změny Hemionina účesu by člověk řekl, že je ze součastnosti. Čarodějné fotografie by se sice měly hýbat, ale rozhodně by neměli stárnout...

48.) [logické chyby] Když Lockhart padá do tajemné komnaty, tak se ozve asi za 2 vteřiny. Ale Harry s Ronem padali poněkud déle...

49.) [posloupnost] Když je Dobby u Harryho na ošetřovně, tak má ruce obvázané, ale v 1 záběru ne...

50.) [viditelné vybavení/štáb] Když Harry píše Tomu Raddleovi přes deník, je tu detailní záběr na Harryho tvář. V odrazu jeho Brýlí je krásně vidět filmový štáb. Můžete vidět kameramana a ženu stojící hned vedle něho a oba se pohybují.

51.) [logické chyby] Bazilišek se má pohybovat v potrubí, ale jeho oběti jsou nalezeny v pokojích a na chodbách. Jak se dostává do místnoti? Je příliš velký, aby se protáhl kohoutkem, umyvadlem, nebo záchodkem. Pokud by musel rozbíjet zdi, aby se dostal ven, jistě by si někdo všiml děr roztroušených po hradě.

52.) [logické chyby] V koupelně Ufňukané Uršuly zrcadla nic neodráží, jsou na to příliš špinavá. Ale když se Harry mění v Crabba, jeho obličej je krásně vidět v jednom z těchto zrcadel.

53.) [ostatní] Na konci filmu, když se vrací Hagrid, se začíná kamera zvedat a je vidět, že Hagrid je stejně vysoký jako ostatní učitelé stojící blízko dveří.

54.) [posloupnost] Když pozorujeme Harryho psát do deníku Toma Raddla, konec jeho brku je zaostřený doprava. Ale když vidíme Harryho ruku z větší blízkosti, konec brku je zaostřený směrem k Harrymu. Toto se opakuje pokaždé, když se mění úhel pohledu.

55.) [posloupnost] Když Harry pronásleduje Dobbyho do haly přistane s nohama pokrčenýma jednou rukou vystrčenou dopředu a druhou dozadu. Záběr se změní a zaostří Dobbyho. A když se vrátí k Harrymu, je v opačné poloze než předtím.

56.) [posloupnost] Když studenti tahali z květináčů mandragoří mimina dívka vedle Hermiony vytáhla jen listy, ale v dalším záběru je už mandragora na svém místě.

57.) [posloupnost] Když Harry mluví s Malfoyem tak u toho je Ron. Rozhovor trvá asi 7 vteřin a Ron má každou chvíli jiný účes.

30.) [chyby v animaci/efektech] Když je Harry v komnatě a had stojí oproti němu, potom co mu fénix vydloubl oči, Harry se pohne a on ho uslyší. Pak se bude chtít zakousnout do něj, Harry se uhne a bude vidět jak počítačem zpracována tlama hada, jen tak vklouzne do země bez toho, aby ji rozdrtila.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

cialisis online afhsdbcShibillniese

(BOymnloh, 29. 5. 2021 14:27)

side effects of cialis 20mg https://rcialisgl.com/ - professional viagra cialis is there generic cialis

canada pharmacy online dgsolbvfdShibillmksxk

(BOymnVed, 28. 5. 2021 22:39)

how to use cialis 20mg https://krocialis.com/ - generic cialis cheapest price when should i take cialis for best results

gsaxzvofbldweaphBtjAdorpl

(PydayAni, 27. 5. 2021 19:39)

no prescription cialis canadian pharmacy https://pharmacyken.com/ - online pharmacy exam mailing prescription drugs across state lines

sbbolthdweaphBtjAdorpz

(PydayHtf, 26. 5. 2021 14:59)

cialis cheapest price https://cialishav.com/ - cheapest place to buy cialis cialis and prostate

canadian pharmacy store fdvaefbfbldweaphBtjAdorpw

(LebnPyday, 20. 5. 2021 16:36)

prescription drug cost https://xlnpharmacy.com/ e d

buying cialis with dapoxetine afhsdbcShibillkozbd

(RebfBOymn, 20. 5. 2021 5:26)

cialis daily vs 36 hour https://rcialisgl.com/ - cialis on line cialis 100 mg usa

shooting up viagra fhwsbbolthdweaphBtjAdorpa

(FmrfPyday, 18. 5. 2021 10:33)

canadian cialis online https://cialisee.com/ daily cialis reviews

pharmacy shop frbdcacldweaphBtjAdorpp

(JebgPyday, 15. 5. 2021 12:58)

legit non prescription pharmacies https://pharmacylo.com/ rx

er viagra farligt fhwsbbolthdweaphBtjAdorps

(FmrfPyday, 11. 5. 2021 20:31)

orignal cialis https://cialisee.com/ - cialis 36 hour online black cialis from singapore

skaggs school of pharmacy dgsolbvfdShibillwlrxz

(LbsoBOymn, 6. 5. 2021 21:07)

canadian pharmacy cialis no prescription https://ucialisdas.com/ cialis with dapoxetine or viagra with dapoxetine better

cialis store in korea afhsdbcShibillxavjt

(RebfBOymn, 6. 5. 2021 13:50)

dapoxetine cialis https://rcialisgl.com/ cialis order online

how to make a viagra cake fcsogsaxzvofbldweaphBtjAdorps

(AnooPyday, 6. 5. 2021 4:41)

chocolate like viagra https://llviagra.com/ viagra zeugungsfähigkeit

viagra regular use fhwsbbolthdweaphBtjAdorpf

(FmrfPyday, 4. 5. 2021 17:04)

best way to take cialis https://cialisee.com/ - generic vs brand name for cialis buy 20mg cialis

global pharmacy canada dgsbvfdShibillwsuvc

(LhdvBOymn, 2. 5. 2021 19:14)

cialis generic no prescription https://asciled.com/ i need cialis overnight

safeway pharmacy afhdbcShibilldnzlv

(RfvbBOymn, 2. 5. 2021 12:31)

cialis super active 20mg https://cileve.com/ cialis no rx

buy levitra online paypal fdvefbfbldweaphBtjAdorpd

(LrbsPyday, 26. 4. 2021 3:10)

levitra bayer https://uslevitraanna.com/ levitra vs viagra forum

florida pharmacy association afhdbcShibilltqbig

(RfvbBOymn, 25. 4. 2021 14:27)

cialis discount https://cileve.com/ 20mg cialis best price

thesis editing service fcsgsaxzvofbldweaphBtjAdorpj

(AbdgPyday, 24. 4. 2021 23:38)

canada drugs pharmacy online https://canadianeve21.com/ navarro pharmacy miami

example thesis fhsbbolthdweaphBtjAdorpz

(FbsfPyday, 23. 4. 2021 19:57)

prescription drugs online without doctor https://uspharmus.com/ - Cipro Requip

cialis for bph dosage hvgeahdweaphBtjAdorpo

(Brfgalef, 31. 3. 2021 2:56)

https://ljcialishe.com/ - cialis without prescription https://cialisvja.com/ - cialis soft https://viagraonlinejc.com/ - viagra online canada https://viagratx.com/ - is viagra taxed https://buycialisxz.com/ - cialis erection